Kwota dotacji z Urzędu Pracy

Zgodnie z przepisami maksymalna kwota dotacji, o którą osoby bezrobotne mogą starać się w Urzędzie Pracy wynosi 600% przeciętnego wynagrodzenia z danego kwartału. Pod uwagę brana jest data publikacji tej wartości  w  Monitorze Polskim. Zazwyczaj Urzędy Pracy uwzględniają tę kwotę, poczynając od 1 dnia miesiąca następującego po miesiącu w którym została ona opublikowana. Tym samym przeciętne wynagrodzenie np. z II kwartału uwzględnia się przy ustalaniu maksymalnej kwoty dotacji dopiero w połowie III kwartału.

Należy jednak pamiętać o tym, iż każdy Urząd Pracy działa w nieco odmienny sposób. Bardzo często w danej placówce kwota dotacji zostaje arbitralnie pomniejszona do wysokości 70% – 80% wartości dopuszczanej przez ustawę. Z tego względu zawsze należy upewnić się w swoim Urzędzie Pracy jak rzecz się przedstawia.

 • Maksymalna kwota dotacji na dzień 27.X.2014 to: 22 439,00 zł
 • Maksymalna kwota dotacji na dzień 2.VI.2015 wynosi: 24 324,00 zł
 • Maksymalna kwota dotacji na dzień 9.VIII.2016 wynosi: 25 088,94 zł
 • Maksymalna kwota dotacji na dzień 30.VI.2017 wynosi: 26 121,30 zł

pup

Komentarze

 1. Maro says:

  A można wiedzieć ile wynosi dotacja aktualnie, na dzień 30.XII ?

 2. Przemek says:

  Jeśli osoba która sama „zwolniła się” z pracy na etacie, następnie się zarejestrowała w urzędzie pracy i wystąpi o dotację to ma szansę czy jest wykluczona? Nie mogę znaleźć na ten temat informacji.

  • Zazwyczaj osoba która z własnej inicjatywy rozwiązała stosunek pracy może starać się o dotacje dopiero po upływie pewnego czasu (3-6 miesięcy). Bywa jednak i tak, że niektóre Urzędy Pracy wykluczają taką osobę z możliwości ubiegania się o dotacje.

 3. Ksenia says:

  Od miesiąca jestem osobą bezrobotną, nie jestem zarejestrowana w PUPie, a jako osoba zarejestrowana nie miałabym prawa do zasiłku. Czy jeżeli zarejestruję się jako osoba bezrobotna i złoże wniosek o dotacje na pierwszą działalność mam szanse na nią.?

Skomentuj

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.